VESTI: Počeo sa radom javni prevoz u opštini Stara Pazova - uvedeno osam autobuskih linija • Radovi na putu Golubinci–Popinci do kraja avgusta, moguć usporen saobraćaj • Od 20. do 22. jula ispiranje vodovodne mreže u Novoj Pazovi • Uklonjene divlje deponije u Novim Banovcima • Drugog dana vikenda promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. Najniža temperatura od 17 do 22 °S, a najviša od 31 do 36 °С • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Krnješevci 25.04.2014.
Kod Krnješevaca zaplenjen duvan

Prilikom kontrole saobraćaja na auto putu kod Krnješevaca, pripadnici Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici su u putničkom automobilu "opel astra" pronašli sakriveno 60 kilograma rezanog duvana, namenjenog za preprodaju. Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena trgovina, policija je, po ovlašćenju nadležnog tužioca, odredila zadržavanje do 48 časova za vozača i suvozača sa područja Šapca. Oni će u zakonskom roku biti saslušani u Osnovnom javnom tužilaštvu u Rumi.

Srbija godišnje ostane bez oko tri milijarde evra zbog sive ekonomije, pokazala su istraživanja NALEDA i USAID-a iz decembra 2013. Slikovito je to predstavila kompanija „Japan tobako internešenal“ (JTI) tvrdnjom da je država, samo zbog ilegalnog rezanog duvana, za godinu i po dana „izgubila“ jedan most tipa Zemun - Borča. Trgovina rezanim duvanom smanjuje promet duvanskoj industriji koja je u poslednjih 10 godina u Srbiji investirala više od 1,2 milijarde evra, zapošljava direktno 1.700, a indirektno još 70.000 ljudi u maloprodaji, distribuciji i na poslovima uzgoja duvana. Vlada je, prepoznala taj problem u duvanskoj industriji i oformila je specijalnu radnu grupu za borbu protiv ilegalne trgovine rezanim duvanom. Zakon o duvanu promenjen što je, omogućilo efikasniju kontrolu i kažnjavanje počinilaca.