VESTI: U četvrtak bez električne energije više ulica u Starim Banovcima • U petak 26. juna isključenje električne energije u Golubincima • Proglašeni najuspešniji maturanti Tehničke škole • DAJTE KRV: U četvrtak tarnsfuziomobil ispred zgrade Opštine • Iskra Anić đak generacije u Aranicki školi, Sara i Viktor Mijić sportisti generacije • U četvrtak ispiranje vodovodne mreže u industrijskoj zoni u Novoj Pazovi • Članovi "Feniksa" organizovali druženje uz omaž emisiji "Prozori duše" • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 09.06.2026.
Sretko Divljan: Osam decenija života, više od pola veka umetnosti

                        


U Galeriji „Mira Brtka“ Centra za kulturu Stara Pazova otvorena je samostalna izložba akademskog slikara Sretka Divljana, umetnika bogate stvaralačke biografije, koji živi i radi u Jagodini. Rođen u Novoj Pazovi, Divljan je tokom višedecenijske karijere izlagao na više od stotinu kolektivnih i pedesetak samostalnih izložbi u zemlji i inostranstvu. "Ja sam Hercegovac, od reda Karadžića. Nosim u sebi prkos, inat i nešto što se zove blagodet ovoga sveta. Ja danas prkosim nikome drugome nego umetnosti, ja nosim u sebi veliku, divnu ljudsku misao i želju - da budem genije", rekao je autor Sretko Divljan.




Otvaranjem izložbe staropazovačkoj publici predstavljeni su radovi nastajali tokom različitih stvaralačkih faza umetnika, prepoznatljivog po autentičnom likovnom izrazu, snažnoj kolorističkoj energiji i geometrijskim formama koje dominiraju njegovim opusom. U galeriji je izloženo 16 radova, akrila na platnu. 



Sretko Divljan se nakon samostalne izložbe održane pre šest godina u rodnoj Novoj Pazovi ponovo predstavlja publici u staropazovačkoj opštini. Kako ističe, svaki susret sa publikom iz zavičaja za njega ima posebnu vrednost.



Ove godine umetnik je proslavio i značajan jubilej – osamdeseti rođendan, ali ni posle više od pet decenija stvaralaštva ne pokazuje znake usporavanja. Njegovi radovi biće izloženi u Staroj Pazovi do 6. jula.