Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove zabeležile su trijumf u derbiju 4. kola Banka Poštanska štedionica Superlige. Pazovčanke su sinoć, u Beogradu, porazile Crvenu zvezdu sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:18, 25:19 i 25:17.
Sinoć smo na Banjici trebali da gledamo derbi kola između timova koji pretenduju za sam vrh tabele, ali su se gošće iz Stare Pazove postarale da ne bude tako. Čini se da su izabranice Jova Cakovića nakon poraza na otvaranju šampionata uzele zalet i ne nameravaju da se zaustave. Dobar pokazatelj toga je i sinoćna utakmica u Beogradu, u kojoj je Jedinstvo delovalo i više nego dominantno. Štaviše, nije Zvezda odigrala toliko lošu utakmicu, već joj gost prosto nije dozvolio da ga ozbiljnije ugrozi i potpuno zasluženo upisao nova tri boda.
Jedinstvo je do trijumfa predvodila Anđela Kukilo sa 16 poena, pratila ju je Darina Naneva sa 12, dok je Anja Zubić upisala poen manje. U domaćem taboru Nađa Antonović dodala je 12 poena, dok je do deset brojala Katarina Stanković.
Jedinstvo u narednom kolu dočekuje Leskovac 98, dok Zvezdu očekuje večiti derbi sa Partizanom CBS na strani.





