VESTI: DOM ZDRAVLJA: Predavanje o značaju dojenja danas u Centru za prevenciju • Humanitarni bazar u Starom parohijskom domu Slovačke evangeličke crkve • Novopazovačka "Ministarka" nagrađena na festivalu u Jaši Tomiću • ŽRK Mladost večeras protiv Železničara u trećem kolu Arkus lige • Centar za socijalni rad opštine Stara Pazova obeležio svoju krsnu slavu • Vreme oblačno. Najviša dnevna 16 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 13.09.2025.
"Derviš i smrt" sinoć pred staropazovačkom publikom

Sinoć je u Pozorišnij sali u Staroj Pazovi odigrana predstava "Derviš i smrt". Monodramu po romanu Meše Selimovića na scenu je doneo Slobodan Ćustić. Na početku komada na sceni se pojavljuje i glumac Miloš Lazić.


Publika je u Staroj Pazovi uživala u priči o dervišu Ahmedu Nurudinu, koji ispituje svoj životopis, što ga je dovelo do poraznog saznanja da je život prošao uzalud.


Predstava je svojevremeno snimljena i u okviru dramskog programa Radio-televizije Srbije.