Prema Julijanskom kalendaru, 6. januar je Badnji dan a Vlada Republike Srbije je na sednici 20. decembra 2024. usvojila zaključak kojim se poslodavcima preporučuje da omoguće zaposlenima da ne rade na Badnji dan.
Ustanove i preduzeća prilagođavaju svoje radno vreme ili organizuju dežurstva u toku današnjeg dana i božićnih praznika.
Većina trgovinskih lanaca i prehrambenih objekata radiće 6. januara do 18 časova, dok je 7. januar neradni dan za sve.
Zbog praznika očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja, tako da JP „Putevi Srbije“ apeluje na sve učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni kao i zbog moguće poledice i magle u jutarnjim satima.
Badnji dan pravoslavni vernici obeležavaju liturgijama u hramovima i porodičnim okupljanjem za posnom trpezom pred najradosniji hrišćanski praznik Božić – praznik kojim se proslavlja rođenje Isusa Hrista. Po tradiciji mnogi će Badnje veče proslaviti pored vatre, paljeći badnjak a u nekim sremskim mestim, poput Vojke i Novih Banovaca, do danas je sačuvan običaj vertepa – obred posvećen rođenju Isusu Hrista koji se izvodi kao igrokaz, tako da će grupe momaka već u popodnevnim časovima i ove godine krenuti po selu, da najave rođenje Isusa Hrista i dobrodošli su u svakoj kući.