VESTI: DOM ZDRAVLJA: Predavanje o značaju dojenja danas u Centru za prevenciju • Humanitarni bazar u Starom parohijskom domu Slovačke evangeličke crkve • Novopazovačka "Ministarka" nagrađena na festivalu u Jaši Tomiću • ŽRK Mladost večeras protiv Železničara u trećem kolu Arkus lige • Centar za socijalni rad opštine Stara Pazova obeležio svoju krsnu slavu • Vreme oblačno. Najviša dnevna 16 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Vojka 21.07.2023.
Partizanska slava i fijakerijada za vikend u Vojki

Treća po redu fijakerijada u Vojki održaće se 23. jula na terenima Konjičkog kluba "Sremac".


Prethodne dve godine su bile uspešne za organizatore, ovaj put se očekuje oko 50 učesnika, a program je sledeći: vožnja preciznosti dvopregom i četvoropregom, zatim vožnja preciznosti gde će vozači biti deca. Ove godine se u čast sugrađaninu Jovanu Inđiću, koji je nesrećno nastradao na Božić 2022. godine i koji je bio član kluba i veliki ljubitelj konja, organizuje Memorijal "Jovan Inđić". Posetioci će imati priliku na kraju da vide i reviju dvoprega i četvoroprega.         


  


Fijakerijada se održava kao završna manifestacija Partizanske slave u ovom selu a prošlo je 82 godine od ustanka protiv okupatora 1941. godine. Slava sutra započinje turnirom u šahu u 17 časova u Mesnoj zajednici a gost će biti čuveni šahista Aleksandar Inđić. U nedelju 23. u 11.30 časova će se polagati venci za Vojčane koji su poginuli u ratu.



Svi učesnici će dobiti pehare a takođe i prva tri mesta iz takmičarskog dela. Ovogodišnja vojačka fijakerijada počeće u 13 časova a kažu, trajaće dok se ne završi.