VESTI: Počeo sa radom javni prevoz u opštini Stara Pazova - uvedeno osam autobuskih linija • Radovi na putu Golubinci–Popinci do kraja avgusta, moguć usporen saobraćaj • Od 20. do 22. jula ispiranje vodovodne mreže u Novoj Pazovi • Uklonjene divlje deponije u Novim Banovcima • Drugog dana vikenda promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. Najniža temperatura od 17 do 22 °S, a najviša od 31 do 36 °С • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stari Banovci 19.09.2022.
Izložba slika Gordane Marković Radišić posvećena Banovcima

Mojim Banovcima – naziv je prve samostalne izložbe slika Gordane Marković Radišić, koja je otvorena u subotu uveče u prostorijama Mesne zajednice Stari Banovci na prvom spratu. 


Umetnica kaže da je želela da ona bude upravo u njenom rodnom mestu kome je izložba i posvećana. Na slikama su prikazani pejzaži Banovaca, od obale Dunava, preko crkve u centru sela, do starih kapija i kuća, koje je na ovaj način sačuvala od zaborava. 


Najviše je ulja na platnu sa živopisnim bojama, a posetioci će moći da ih pogledaju do kraja nedelje.


Otvarajući izložbu, Ljiljana Sekimić, potpredsednica Umetničkog udruženja Nova Pazova je naglasila da iako Gordanin rad pripada realizmu, obogaćen je delom njene divne duše.


Gordana Radišić se radi kao projektant i enterijerista a slikarstvom se bavi 40 godina, učestvovala je na mnogim umetničkim kolonijama i kolektivnim izložbama gde je ostavila preko 70 slika.