VESTI: DOM ZDRAVLJA: Predavanje o značaju dojenja danas u Centru za prevenciju • Humanitarni bazar u Starom parohijskom domu Slovačke evangeličke crkve • Novopazovačka "Ministarka" nagrađena na festivalu u Jaši Tomiću • ŽRK Mladost večeras protiv Železničara u trećem kolu Arkus lige • Centar za socijalni rad opštine Stara Pazova obeležio svoju krsnu slavu • Vreme oblačno. Najviša dnevna 16 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Stara Pazova 02.09.2022.
Danas i sutra Gastro Srem u Staroj Pazovi

Po peti put će u Staroj Pazovi u petak i subotu 2. i 3. septembra sve mirisati na Srem i sremačke specijalitete na gastronomsko – turističkoj manifestaciji Gastro Srem, koja promoviše druženje i uživanje kroz gastronomiju, tradiciju i humanost. 


Okupiće oko 70 najboljih izlagača iz regiona koji se svojim raznovrsnim proizvodina izdvajaju po kvalitetu, najpoznatije moderne tamburaške sastane iz Vojvodine, a u okviru same manifestacije održaće se Gastro Show koji će podrazumevati takmičenje najboljih kuvara iz Srema koji će pripremati sremačke i vojvođanske  specijalitete za posetioce  (valjuške nasuvo, oko sela testa, testo na kurzovini, rezanci sa makom, slovačke nadlacke, ćufte u kifli..), takmičenje u brzom razvijanju testa, degustacija najboljih vina i rakija iz tog kraja.


Manifestacija se održava u organizaciji Opštine Stara Pazova i pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za regionalni razvoj međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu.


Obe večeri će biti i poetski programi u Narodnoj biblioteci "Dositej Obradović". U petak  veče stihova Stevana Vidovića Brice iz zbirke  Iz švigara a u subotu će biti predstavljena zbirka doskočica Dragiše Božića pod nazivom "Selo se veseli", ali spremaju se i zanimljive tematske izložbe.


Na trgu dr Zorana Đinđića kao i prethodnih godina neće izostati ni bogat kulturno – muzički program u okviru kojeg će nastupiti kulturno – umetnička društva sa teritorije opštine Stara Pazova i tamburaši.  Programi počinju od 18 časova a organizatori kažu da raznovrsnu i bogatu ponudu svega ne treba propustiti, jer u Sremu se dobro jede i uživa baš!