VESTI: JP "Putevi Srbije": Budite oprezni zbog kiše koja će se lediti pri tlu! • Vojčani za doček Srpske Nove Godine biraju najuspešnije sugrađane • Prosečna plata u 2025.godini u opštini Stara Pazova je iznosila 103.975 dinara • Polomljene klupe i kante: Sve češći primeri vandalizma u Staroj Pazovi • Košarkaši Dunava savladali Loznicu u gostima • Jutro u velikom minusu, najviša dnevna 0 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 25.09.2021.
Promocija romana Nenada Radakovića

Sinoć je u svečanoj sali Bele zgrade u Staroj Pazovi održana prva promocija druge po redu publikacije našeg sugrađanina Nenada Radakovića pod nazivom “Kada život tako krene”.  


Autor u romanu, koji je žanrovski orijentisan na kriminalistiku, razvija jedan osoben stil pisanja. Radaković u krimi zaplete ubacuje različite melodramske elemente, a što je,  s obzirom na nadžanrovsku prirodu melodrame, odlika kriminalističke književnosti odnosno krimi filma, na elemente povezane motivima ljubavi, drugarstva, poverenja i odanosti. 


Takođe, autor u romanu posebnu pažnju daje i elementima povezanim sa “srpskim pitanjem” u Evropi, čineći to kroz vizuru junaka i njegovog shvatanja odnosa Evrope i Srbije. 


Ekranizovanje ovog ostvarenja velika je želja Nenada Radakovića, a kako je naveo, u planu je i pisanje drugog dela pomenutog  krimi romana. O knjizi je pored autora govorila i Nataša Filip, bibliotekar.