VESTI: DOM ZDRAVLJA: Predavanje o značaju dojenja danas u Centru za prevenciju • Humanitarni bazar u Starom parohijskom domu Slovačke evangeličke crkve • Novopazovačka "Ministarka" nagrađena na festivalu u Jaši Tomiću • ŽRK Mladost večeras protiv Železničara u trećem kolu Arkus lige • Centar za socijalni rad opštine Stara Pazova obeležio svoju krsnu slavu • Vreme oblačno. Najviša dnevna 16 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Stara Pazova 24.02.2021.
Gimnazijalci u Staroj Pazovi obeležili 24. februar Dan roze majica

Širom sveta se poslednja sreda u februaru obeležava kao dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Staropazovački gimnazijalci podržali su ideju o Danu roze majica nastale u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi.

Sve je počelo 2007.godine kada je grupa aktivista u jednoj kanadskoj provinciji pokrenula inicijativu nakon što je jedan učenik pretrpeo vršnjačko nasilje zbog roze majice koju je obukao u znak podrške teško oboleloj majci od karcinoma. Roze majice su prve godine solidarno nosila deca iz dečakove škole, da bi se vremenom ideja proširila na ceo svet.

Gimnazija Branko Radičević ima tim za zaštitu učenika od nasilja, zanemarivanja i diskriminacije koji na početku školske godine izrađuje svoj plan rada i tokom cele godine bavi se uglavnom preventivnim aktivnostima u prevazilaženju konfliktnih situacija.

Oblačenjem ružičastih majica, pravljenjem srca i puštanjem ružičastih balona učenici i profesori straopazovačke gimanzije pružili su podršku svakom detetu koje doživi bilo koji vid nasilje.